חיפוי שיש ואבן בחללים רטובים

בשנת השבעים הם היו כאן ובשנים האחרונות הם עושים קאמבק גדול- חיפוי שיש ואבן בחללים רטובים.
הם מחליפים את הקרמיקה המסורתית אשר נכנסה לכל בית החל משנות החמישים בשלל גווני חום כתום וירוק. לא היה בית ישראלי ממוצע שלא הייתה במטבח או בחדר האמבטיה שלו קרמיקה בגוונים עזים, כמו שהיו נפוצים בתקופת הוינטאג'.
אבל היום גילו רבים את יתרונות החיפוי של השיש והאבן. שני חומרים שונים לחלוטין והם משמשים לחיפוי של חללים רטובים בבתים, בתי מלון, ועוד.

חיפוי שיש ואבן בחדרים רטובים

מה זה שיש?

שיש הוא סלע אשר עבר שינוי טבעי במעמקי האדמה, כתוצאה מלחץ או מחום.
הוא נוצר משלושה מינרלים: סרפנטין, דולומיט וקלציט, הגדרה לא קבועה ומשתנה.
בעבר וגם היום הוא נחשב כסמל סטטוס, ורק "עשירים" היו יכולים לרצף את הבית שלהם בשיש.
זה בערך היה השימוש העיקרי שלו, רצפה אבל היום יש גם חיפוי שיש ואבן בחללים רטובים.
אחד הטרנדים הכי גדולים היום הוא חיפוי שיש למטבח או חיפוי שיש למקלחת, במקום בקרמיקה. למראה הטבעי והחזק שלו, יש נוכחות חזקה בכל חלל בבית, והוא גם עמיד בפני רטיבות.
לרוב משתמשים בו גם ליצירת משטח העבודה בכל מטבח. הוא קשיח, עמיד ותמיד מבריק.

מפסלים עד חיפוי שיש ואבן בחללים רטובים

אחד הדברים המעניינים שעוברים חומרי גלם, זה שהם מושאלים מעת לעת משימוש אחד בבית לשימוש אחר. אם הכרנו את השיש בעיקר כרצפת שיש, או כחיפוי לבניינים, במשך הזמן הוא החל להיות חביב גם על תקן של חיפוי שיש ואבן בחללים רטובים ומספק את המראה הטבעי, כזה שמכניס להם טבע הביתה.

פעם היה פה שיש!

גם אבן וגם שיש מקורם בעמקי האדמה. בזמן העתיק נהגו היוונים לפסל מהם פסלים, והיום אתם מפסלים איתם בתים. משום מה השיש תמיד נקרא שיש איטלקי (למרות שהוא לא דווקא מאיטליה) בגלל שהוא מאוד מתאים לסגנון העיצוב האיטלקי. רבים משמות השיש ניתנים על פי המקום בו הוא נחצב, כמו למשל שיש קרארה המגיע מצפון מערב איטליה. בשיש הזה אגב, השתמש גם מיכאלאנג'לו.
אין ספק כי חיפוי שיש ואבן לחללים רטובים, מהווה לא רק את ההגנה הטובה ביותר בפני הרטיבות אלא בו זמנית, את המראה הטבעי, הבלתי מעובד. נוכחות מרשימה מאוד בכל חלל רטוב.

היתרון של השיש לחדרים הרטובים מאופיין בכך שחותכים את השיש מלוחות גדולים מה שמאפשר לספק אריחים גדולים מאוד לחיפוי או ריצוף וכך להימנע מכמה שפחות חיבורי פוגות. דבר אשר מלבד קבלת מראה אחיד לחלל, מפחית הסתברות להיווצרות של לכלוכים ובקטריות.

הי, מחפשים טרצו, שיש או אבן לחיפוי וריצוף?
נשמח להכיר :)

השאירו פרטים
ונספר לכם על הדגמים החדשים, שאפשר למצוא רק אצלנו

Call Now Button